Türkiye Finans Nasıl Bir Bankadır? 2020 | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28
 • ALTIN (ONS)
  1.807,70
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8739
  % 0,02
 • € EURO
  9,3918
  % -0,05
 • BITCOIN
  133947,445
  % -9,77
 • ALTIN (TL/GR)
  457,80
  % 0,15
 • ÇEYREK ALTIN
  744,20
  % 0,01
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.977,00
  % 0,02

Türkiye Finans Nasıl Bir Bankadır? 2020

Türkiye Finans Nasıl Bir Bankadır? 2020

Türkiye Finans Hakkında 

Ekonomi ve Finans Haberleri olarak bugünki yazımız Türkiye Finans Hakkında olacak

Türkiye Finans, Anadolu Finans ve Family Finans’ ın güçlerini birleştirmesiyle 2000 yılında kurulmuştur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ nun kararıyla Banka’ nın unvanı Türkiye Finans Katılım Bankası A. Ş. olarak değiştirilmiştir. Türkiye Finans, müşteri odaklı bir anlayışla teknolojik yapısını ve hizmet yaklaşımını sürekli geliştirmeyi hedef edinmiştir.

Ayrıca bankanın gelişimi ekonomi gelişimini de olumlu etkilemiştir. Müşterilerine geniş yelpazede işlem ve servis çeşitliliği sunmaktadır. Türkiye Finans, ” Hayata Katılım Bankası ” stratejisiyle yenilenmiştir. Böylece banka, yepyeni bir döneme adım atmıştır. Hayata Katılım Bankası stratejisini benimseyen banka herkesin bankası olmak yaklaşımını odak noktası olarak almıştır. Banka’ nın değişimi şubeleri ve ATM’ lerinde de gerçekleşmiştir. Türkiye Finans ‘ ın tüm banka kartlarının da görünümleri yenilenmiştir.

 

Engelli bireylerin Türkiye Finans’ ın bankacılık hizmetlerinden yararlanımını kolaylaştıracak teknolojik özellikler de hayata geçirilmiştir. Türkiye Finans, tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamayı misyon edinmiştir. Gelir belgesi zayıf olanlara, kredi notu düşük olanlara ihtiyaç kredisi yani ihtiyaç finansmanı sağlayabilmektedir. Türkiye Finans’ ta kişilerin bireysel ihtiyaçlarına özel ayrı ayrı krediler bulunmaktadır.

 

 Türkiye Finans’ ı Kimler Yönetiyor, Banka’ nın Sahibi Kim ?

finans bankası

finans bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası, Suudi Arabistan’ ın ilk bankasıdır. Wael Abdülaziz, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürdür.

1 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Finans Katılım Bankası’ nın Genel Müdürü olmuştur. Ahmet Mert ise genel müdür yardımcısıdır. Abdüllatif Özkaynak da

kıdemli genel müdür yardımcısıdır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kimler Kripto Para Kullanmayı Tercih Ediyor?

 Katılım Bankacılığı’ nın Gelişiminde Nakit Yönetimi

 

Bankacılıktaki nakit yönetimi, bireylerin ve şirketlerin çeşitli sebeplerle yaptıkları ödemeler, para transferleri ve tahsilatlardır. Şirketlerin etkin nakit yönetimi yapabilmesi için bankacılıktaki ilgili finansal ürünlerin doğru şekilde kullanılabilmesi, ödeme ve transferlerinin ucuza yapılabilmesi gerekmektedir.

Bankacılıktaki nakit yönetimini amacı, operasyonel maliyetleri düşürmektir. Katılım Bankaları fon toplarken kar ve zarara göre, fon kullandırırken de ticaret ve ortaklık yöntemine göre faaliyet gösterirler.

 

Bankaların gelir çeşitliliği yaratabilmesi her geçen gün daha da fazla önem kazanmaktadır. Katılım Bankacılığı Türkiye’ de özel finans kurumudur ve temelinde İslami Bankacılık prensiplerine göre çalışan bir bankadır.

YORUMLAR YAZ
 • barbaros3 ay önce
 • Basarili bir yazi elinize saglik.