Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Ethereum Kripto Parası ve Detaylar | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.391,06
  % -1,63
 • ALTIN (ONS)
  1.764,22
  % -0,50
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  313401,600
  % -4,37
 • ALTIN (TL/GR)
  495,59
  % -0,30
 • ÇEYREK ALTIN
  803,00
  % 0,00
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.206,00
  % -0,06

Ethereum Kripto Parası ve Detaylar

Ethereum Kripto Parası ve Detaylar

Ekonomi ve Finans Haberleri olarak bugün ki konumuz Ethereum Kripto Parası ve Detaylar hakkında olacak.

Kripto Para dünyasının yükselen değerlerinden biriside Ethereum’dur. Bitcoin’in tekelinde bulunan kripto paralar içerisinde kurulduğu tarihten itibaren sağladığı avantajlar sayesinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan ve popülerliği günden güne artan bu kripto para birimi kripto paralar içinde en çok tercih edilen ikinci para olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kripto para endüstrisinin yükselişi esnasında ortaya çıkan ve Bitcoin’in ardından en çok alınıp satılarak işlem gören bu kripto para 2013 yılında temelleri atılmasına rağmen 2014 yılında kurulan sağlam bir ekiple hayata geçmiş bir projedir. Yenilikçi sistemi sayesinde Ethereum blockchain teknolojisinin daha fazla alanda yayılmasını sağlayan yenilikçi bir sisteme sahiptir.

Bitcoin ile Ethereum Arasındaki Farklılıklar

Kripto para dünyasının en büyük iki değeri olan Bitcoin ve Ethereum arasında muazzam farklılar bulunmaktadır. Bu farklılıklar sebebiyle Ethereum ve Bitcoin çekişmesi de durmaksızın devam etmektedir. İşte sizler için iki sistem arasında ki farklılarlar.

 • Bitcoin’in blok süresi yaklaşık 10 dakikadır. Ethereum için bu süre maksimum 15 saye kadardır. Buda daha hızlı işlem yapabilmenizi sağlamaktadır.
 • Bitcoin sisteminin geliştirilebilmesi oldukça yavaş ilerlerken Ethereum sistemi birçok farklı yazılımlarla desteklenmesi sebebiyle alt coin üretiminde bile kullanılmaktadır.
 • Dijital Para sistemlerinde kullanılan blockhain sistemlerinde Ethereum’un kullandığı sistem Bitcoin’in kullandığı sistemden daha yenilikçidir.
 • Ethereum madenciliğinde üreticiler içinde bir denge mevcuttur. Bitcoin’de ise işlemci gücünüz ne kadar çoksa o kadar kazanç sağlayabilirsiniz.
Ethereum

Ethereum

Bitcoin ile Ethereum arasındaki kıyaslamaya Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin yaptığı açıklamalar çok önemlidir. Buther “ Bitcoin’in Altın, Litecon’in Gümüş olduğu düşünürsek burada Ethereum petroldür.  Ethereum teknolojisi internet sistemlerinin enerji kaynağı olması için üretilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Corona Virüs Sonrası Gayrimenkul Fiyatları Ne Olacak? 2020-2021

Petrol birçok teknolojinin ve sektörün kullanım alanına girdiyse Ethereum’da bu şekilde tüm teknolojilerin enerji kaynağı olacaktır.” demiştir. Yani Buther bu ikisinin ayrı şeyler olacağını belirtmiştir. Zaten Bitcoin’in çıktığı zamandan itibaren Ethereum bünyesinde ki personellerin büyük bir çoğunluğu Bitcoin altyapısında da çalışmaktadır.

Ethereum Madenciliği ve Üretimi

Ethereum madenciliği de tıpkı Bitcoin madenciliği gibi yapılmaktadır. Özel üretim cihazlar yerine herkesin madencilik yapabilmesi için Ethereum ekran kartı ( GPU ) ile madenciliği desteklemektedir. Bu alanda yükselen madenci sayısı sebebiyle Ethereum maden çıkarımında da kazanç günden güne düşüş göstermektedir.

Ethereum üretimi yapabilmeniz için Ethereum cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir. Temel olarak aynı üretim şekillerini kullansalar da Ethereum’un üretiminde bazı küçük farklılıkların birkaç avantajı bulunmaktadır.

Cihaza yüklenecek programlar sonrası Ethereum Madeni için üretime başlayabilirsiniz. Ethereum üretimini bireysel olarak yapabileceğiniz gibi geliştirilmiş havuz sistemlerine de katılım gösterebilirsiniz. Havuz sistemlerine dahil olunarak yapılan bir üretim bireysel üretimden daha çok kazanç sağlayacaktır.

Ethereum ile Alt Coinler Arasındaki İlişki

Ethereum sistemi yenilikçi bir sistem olması sebebiyle günümüzde kullanılan birçok alt coin sisteminin temelini oluşturmaktadır. Yeni bir para birimini sisteme sokmadan önce fon toplanması sırasında İlk Para Teklifleri alınmaktadır. Bu fonlar Ethereum sisteminin coini olan Ether ile oluşturulmaktadır. Ethereum bu sistemi sayesinde kripto para dünyasına birçok alt coin kazandırarak endüstrinin gelişmesini sağlamaktadır.

Ethereum Üzerinden İşlem Yapmak

Ethereum üzerinden işlem yapabilmek için Ethereum cüzdanlarına sahip olmanız gerekmektedir. Ethereum cüzdanları paranızı depolamak için değil üzerinden işlem yapabilmenizi sağlayan bir sistem ile kurulmuştur.

Blockhanin üzerinden diğer sistemlerde bulunan Ethereum cüzdanlarınıza hızlı ve kolay bir şekilde gönderim sağlayabilirsiniz. EThereum cüzdanları sayesinde bakiyenizde bulunan Ethereumları istediğiniz her hangi bir reel para birimine çevirebilir banka hesaplarınıza kısa bir sürede göndererek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.