Cepbank Yatırımı Nasıl Yapılır? 2020 | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.342,49
  % 1,28
 • ALTIN (ONS)
  1.809,64
  % 0,04
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8790
  % 0,06
 • € EURO
  9,3902
  % -0,05
 • BITCOIN
  135356,731
  % -9,21
 • ALTIN (TL/GR)
  458,07
  % 0,03
 • ÇEYREK ALTIN
  744,90
  % 0,09
 • CUMHURIYET ALTINI
  2.979,20
  % 0,09

Cepbank Yatırımı Nasıl Yapılır? 2020

Cepbank Yatırımı Nasıl Yapılır? 2020

Cep Bank Yatırımı Nedir?

 Ekonomi ve Finans Haberleri olarak bugün Cep Bank Yatırımı Nedir , Cep bank Nasıl Yapılır ? Cep Bank Para Çekme gibi konulardan bahsedeceğiz.

 Cep Bank yatırımı , diğer bir değişle cebe havale yatırımı, hayatımıza yeni giren para transfer ​yöntemlerinden biridir. Adından da anlaşılacağı üzere cepbank yatırımı, diğer transfer yöntemlerinden farklı olarak bir banka hesap numarası veyahut bir banka kartı olmaksızın yalnızca cep telefonu numarası ile para transferine olanak sağlamaktadır.

Cebe havale yatırımı diğer para transfer yöntemlerine nazaran çok daha yeni olması nedeniyle birçok kişi tarafından henüz tam olarak bilinmemektedir. Çok pratik bir yöntem olan bu para transfer yöntemi, kullanıcıların ilerleyen zamanlarda sıklıkla başvuracağı yöntemlerden biri haline geleceğini söyleyebiliriz.

 Cep Bank Yatırımı Tüm Bankalarda Geçerli mi?

 

Cep Bank yatırımı için öncelikle bankaların kendi bünyelerinde bu sistemin altyapısını kurmuş olmaları gerekmektedir. Türkiye de birçok banka Cep Bank yöntemiyle yatırım için gerekli ve yeterli altyapıyı kurmuş, ATM cihazlarını bu sisteme uygun hale getirmişlerdir.

 

 Cep Bank Yatırımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle para transferini gerçekleştirecek kişinin Cep Bank yöntemi ile para transferi yapacağı bankada hesabının bulunması ve bu hesabın içerisinde en az göndereceği tutarda da belli bakiyenin bulunması gerekmektedir. Yukarıda birinci başlık altında bahsettiğimiz üzere bu transfer yönteminde para gönderilecek kişinin hesap numarasının veya banka kartının bulunması gerekmemekte, bir cep telefonunun bulunması yeterlidir.

Cep Bank yatırım yöntemi ile para transferi yapacak kişi, öncelikle internet bankacılığı yardımı ile veyahut ATM den kart bilgilerini girerek para transferi sekmesine girip oradan “Cebe Havale” yöntemini seçmesi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Başvurusu 2020

Buradan para göndereceği kişinin telefon ve T.C Kimlik bilgileri(bazı bankalar kimlik bilgisi istememekte, telefon numarasını yeterli görmektedir.) ile göndereceği para miktarını doğru bir şekilde girmesi ile birlikte para göndermek istediği kişinin telefonuna banka tarafından kısa mesaj içerisinde bir kod gönderilir.

Adına para gönderilen kişi, para transferi hangi bankadan yapılmışsa o bankanın ATM’ sinden banka tarafından telefonuna gönderilen kısa mesajda yer alan kodu ve T.C Kimlik bilgilerini girerek adına gönderilen parayı kolay bir şekilde çekebilecektir.

 

 Cep Bank Yatırımının Yararları Nelerdir?

cepbank

cepbank-yararlari

Bu para transfer yöntemi ile banka kartlarına ihtiyaç azalmakta, dolayısıyla bankanın kart basım maliyetlerini aşağı çekmektedir.

Bu da dolaylı olarak ekonomi yönünden ülkeye olumlu katkılarının olacağı bir gerçektir. Bir diğer yararı adına para transferi yapılacak kişinin banka hesabının bulunma şartı olmadığından pratik ve hızlı bir şekilde adına gönderilen parayı çekebilecektir.