Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Asgari Ücretlinin Kredi Notu Kaç Olmalı 2021 | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.441,33
  % 0,95
 • ALTIN (ONS)
  1.830,98
  % 0,90
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  474079,389
  % -2,26
 • ALTIN (TL/GR)
  484,72
  % 0,49
 • ÇEYREK ALTIN
  775,00
  % 0,38
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.081,00
  % 0,35

Asgari Ücretlinin Kredi Notu Kaç Olmalı 2021

Asgari Ücretlinin Kredi Notu Kaç Olmalı 2021

Ekonomi ve Finans Haberleri , Asgari Ücretlinin Kredi Notu Kaç Olmalı konusunu ele alacağız.

Kredi ve kredi kartı kullanımlarında son derece önemli olan kredi notu her banka müşterisi için belirlenmektedir. Finansal anlamda özgürce hareket edebilmek için bu kredi notunun olması gereken belirli seviyeler vardır.

Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?

Kişilerin kredi notu yaptıkları ödemelerin ne kadar düzenli olduğuna göre belirlenmektedir. Bu ödemeler düzenli olarak yapıldığında kişinin kredi notu artar. Kredi notunun artması da ilerleyen dönemlerde kredi ve kredi kartı başvuruları için kişinin daha güvenilir olduğunu göstermektedir.

Kredi notuna ek olarak kredi ve kredi kartı başvurularında göz önünde bulundurulan farklı parametreler de mevcuttur. Bu nedenle tek başına kredi notu yeterli değildir ancak önemsiz de değildir.

Kredi Notuna Ek Olarak Hangi Parametreler Önemli?

Kredi notunun yüksek olması bankaların müşterilerinden bekledikleri bir durum ancak buna ek olarak kişinin :

 • Aylık Gelir Durumu
 • Mal Varlığı
 • Güncel Kredi ve Kredi Kartı Borcu

gibi durumlar da büyük önem arz etmektedir.

Kredi notu yüksek olmasına rağmen kredi limitini doldurmuş olan kişilerin hem kredi hem de kredi kartı için ekstra onay almaları zor olabilir. Bu nedenle kredi notuna tek başına bir parametre olarak bakmak doğru değildir. Birden fazla durumun kombinasyonu ile müşteriler onay alabilmektedirler.

Asgari Ücretli Kaç Kredi Notuna Sahip Olmalı?

Kredi notu 1100 puandan düşük olan kişiler banka tarafından riskli olarak kabul edilirler. Bu kişiler de kredi kullanabilirler ancak bu kredilerin onaylanma süreci daha zor olur ve muhtemelen daha düşük limitler için onay alınması mümkün olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  E-Devlet GSS Genel Sağlık Sigortası Sorgulama 2020

Asgari ücret üzerinden çalışan kişilerin gelirleri düşük göründüğü için bankaların gözünde önemli olan parametrelerden biri olumsuz etkilenmiş olur. Bu nedenle asgari ücret ile çalışan bir müşterinin kredi notunun yüksek olması daha rahat ve yüksek limitlerde kredi alabilmesine imkan tanımaktadır.

Kredi notu 1100 ve üzerinde olanlar az riskli olarak kabul edilirler. 1500 ile 1699 arasındaki seviyeler için ise iyi durum kabul edilir. 1700 ve üzeri ise en yüksek seviyedir. Bu nedenle asgari ücretle çalışanların 1100 ve üzeri bir kredi notuna sahip olması önemlidir.