Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Altın Hesabı Nasıl Açılır? Vadeli Altın Hesabı Nedir? | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.441,33
  % 0,95
 • ALTIN (ONS)
  1.830,98
  % 0,90
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  475331,551
  % -0,90
 • ALTIN (TL/GR)
  484,72
  % 0,49
 • ÇEYREK ALTIN
  775,00
  % 0,38
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.081,00
  % 0,35

Altın Hesabı Nasıl Açılır? Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Altın Hesabı Nasıl Açılır? Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Ekonomi ve Finans Haberleri , Altın Hesabı Nasıl Açılır? Vadeli Altın Hesabı Nedir? Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Altın fiyatları devamlı artış gösteriyor ve durum böyle olunca altına yatırım yapmak isteyen kişiler altın hesabının ne olduğu ile ilgili çeşitli araştırma yapmaya başladılar. Ellerinde altını bulunan vatandaşlar, bankalardan bir altın hesabı açarak altınlarını değerlendirmeyi düşünüyor.

Peki, Altın hesabı ne demek? Konuyla ilgili merak edilenler ve çok daha fazlası makalemizde…

Altın Hesabı Ne Demektir?

Bir tür mevduat hesabı olan altın hesabı, altın kârın bankaya yatırılarak değerlendirilmesi veya bankadan bu altınları satın almak isteyenlerin kullandıkları bir hesap türüdür.

Altın hesabı ile gram veya çeyrek altın gibi kuyum çeşitleri banka hesabına yatırılmak sureti ile hesabın oluşturulması mümkün olduğu gibi anlık kur kıymetleri baz alınarak para karşılığı da hesap açılabiliyor. Bütün bankaların değişik altın hesabı ve sundukları değişik avantajlar olduğu için yatırımcılar bankaların altın hesabı yorumları oldukça dikkate alınmaktadır.

Bankalarda Altın Hesabının Açılması

Birikimlerini bir altın hesabı açmak suretiyle değerlendirmek isteyen vatandaşlar, altın hesabı nasıl açılır? Gibi çeşitli soruları son zamanlarda arama motorlarında sormaya başlıyor. Altın hesabı açmak amacıyla vatandaşlar iki değişik uygulamayı kullanmaktadır. Bunlardan birincisi altın hesabı açılacak olan bankanın faiz oranları ve sunmuş oldukları çeşitli imkânlar ile ilgili bir araştırma yapılmaktadır. Banka seçimi yapıldıktan sonraki aşamada ise bankanın müşterisi olunacak ve banka şubesine gidilmek suretiyle veya ilgili bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulaması kullanılarak altın hesabı açma işlemleri sağlıklı bir şekilde yapılır.

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Genel itibarıyla seçimi gerçekleştirilmiş vade süresi esnasında altınlardan belirli bir faiz oranları ile kazancın elde edilmesine olanak tanıyan bir hesap biçimidir fakat vadeli altın hesabı ile ilgili vadeli mevduat hesapları arasında çeşitli değişiklikler bulunmaktadır. Vadeli altın hesabı hem belirlenmiş bir faiz oranını hem de piyasada mevcut olan fiyat artışlarına göre kazanç sunma işlemlerini sunar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Borsalarda Stop Limit Ne Anlama Gelir? 2020

Vadeli altın hesabı açmak amacıyla gerekli olan en azından altın koşulu da bankadan bankaya göre değişiklik gösteren diğer unsurlardandır.

Kısa ve net bir mantık ile bankalardan vadeli bir altın hesabı açılır ve elde bulunan bütün altınlar o günün kur diğerleri hesaplanmak suretiyle yatırılır. Aylık ya da yıllık vadede değişiklik gösterme özelliği de olan bir faiz oranı ile altınlar müşterisi olunan bankanın hesabından saklanılır.

Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Bir diğer altın hesabı uygulaması seçimi de vadesiz altın hesabı olmaktadır. Gelir vergisi ya da masraf ve ödemesi gerçekleştirilmeden satım ve alım işlemlerini sağlamak amacıyla kullanılan bir hesap türüdür. Hesap açılışından yanı sıra aynı zamanda işlemler açısından hesapta fiziki manada bir altın teslimatı bulunmamaktadır.