Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Aidatı Olmayan Ücretsiz Kredi Kartları 2020 | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.441,33
  % 0,95
 • ALTIN (ONS)
  1.830,98
  % 0,90
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  474256,559
  % -1,38
 • ALTIN (TL/GR)
  484,72
  % 0,49
 • ÇEYREK ALTIN
  775,00
  % 0,38
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.081,00
  % 0,35

Aidatı Olmayan Ücretsiz Kredi Kartları 2020

Aidatı Olmayan Ücretsiz Kredi Kartları 2020

Merhaba Ekonomi ve Finans Haberleri ailesi , Aidatı Olmayan Ücretsiz Kredi Kartları konusundan bahsedeceğiz.

Kredi kartları finansal anlamda insanların hayatına girdiğinden beri büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kartların kullanımı ile tüm ihtiyaçlar bir platform üzerinden satın alınır ve yine tek bir yere ödeme yapılır.

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Bankaların kredi kartı kullanımı karşılığında müşterilerinden yıllık olarak tahsil ettikleri ücretlere kredi kartı aidatı denmektedir. Bu aidatların tutarları bankaların politikalarına ve kredi kartının özelliklerin göre değişmektedir.

Kredi kartı aidatı pek çok durumda müşterilere avantaj sağlasa da bazı durumlarda yıllık olarak ödenen gereksiz bir harcamaya dönüşebilmektedir. Bu gibi durumlarda pek çok banka müşterisi herhangi bir ücret ya da aidat ödemeden kullanabilecekleri kredi kartlarını araştırmaya başlamaktadır.

Aidatsız Kredi Kartları Nasıl Olur?

Müşterilerine farklı imkanları sunmasına rağmen kredi kartından aidat talep etmeyen pek çok banka mevcut. Bu bankalar genellikle ücretli kredi kartlarına ek olarak farklı müşterileri de çekmek için herhangi bir ücret ödeme zorunluluğu olmayan kartlar çıkarmaktadırlar.

Birkaç bankanın fikri olarak ortaya çıksa da aidatsız kredi kartları kısa sürede yayılmaya başladı. Bu durumdan sonra da hemen her  banka bu şekilde herhangi bir aidat ödeme zorunluluğu olmayan ekonomik kredi kartları çıkarmaya başladılar. Bazı bankalar bu kredi kartlarının avantajlarını kısıtlı hale getirseler de genel anlamda avantajları aynı olan pek çok aidatsız kredi kartı mevcut.

Aidatsız Kredi Kartları Nelerdir?

Kredi kartı kullanırken herhangi bir ücret ya da aidat ödemek istemeyenler için pek çok seçenek mevcut. Bu kişiler:

kartlarını tercih edebilirler. Bu kartlar en çok kullanılan ücretsiz kredi kartları olsa da farklı seçenekler de bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2020 Devlet Destekli Evlilik (Çeyiz) Kredisi Nasıl Alınır?

Bu kredi kartlarından bir kısmı herhangi bir fiziksel banka özelliği taşımadıkları için önemli miktarda masraflarını azaltmaktadırlar. Durum böyle olunca daha düşük maliyetlere sahip olan bu online bankalar müşterilerinden de daha düşük ücretler talep ederek çalışmaktadırlar. Bu tip online bankalara örnek olarak Enpara ya da Papara gibi sistemler örnek verilebilir. Bu şekilde kredi kartı imkanından yararlanırken herhangi bir ücret ödenmez.