Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
2020 Güncel Faiz Oranlarına Göre En Avantajlı Kredi Veren Bankalar | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.391,06
  % -1,63
 • ALTIN (ONS)
  1.764,22
  % -0,50
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  311936,742
  % -6,20
 • ALTIN (TL/GR)
  495,59
  % -0,30
 • ÇEYREK ALTIN
  803,00
  % 0,00
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.206,00
  % -0,06

2020 Güncel Faiz Oranlarına Göre En Avantajlı Kredi Veren Bankalar

2020 Güncel Faiz Oranlarına Göre En Avantajlı Kredi Veren Bankalar

Ekonomi ve Finans Haberleri olarak bugün Güncel Faiz Oranlarına Göre En Avantajlı Kredi Veren Bankalar hakkında konuşacağız.

Türkiye Finans, Fibabanka, ING, TEB, Vakıfbank ve Şekerbank, 2020 yılının en güncel faiz oranlarına ve maksimum vade sürelerine bakıldığında en avantajlı kredi ödeme taksiti seçeneklerini sunan bankalar olarak listeye alınırlar. Bu bankaların krediler üzerinde uyguladıkları geri ödeme ve aylık taksit miktarlarını başlıklar altından detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası’ndan Avantajlı İhtiyaç Kredisi

turkiye finans bankası kredi

turkiye finans bankası

En avantajlı ihtiyaç kredisini sunan bankalar listesinin birinci sırasında Türkiye Finans Bankası yer alıyor. Banka nakit ihtiyacı olan vatandaşlara, % 0,99 faiz oranı üzerinden 10 bin TL limitli ihtiyaç kredisini toplam 12.401 TL geri ödeme rakamı ile kullandırır. Bu hesaplama işlemleri kapsamında sadece 2.401 TL geri ödeme artışı ile ihtiyaç kredisi kullanmak mümkündür.

10 bin TL limit teslimi ile çekilen kredi için sunulan maksimum vade süresi ise 36 ay olarak belirlenmiştir. Bu vade üzerinden yapılan hesaplama kapsamında 10 bin TL kredi için aylık sadece 343 TL taksit ödemesi gerçekleştirilir.

Avantajlı koşulları yansıtan 10 bin TL limitli ihtiyaç kredisinin başvuruları ise Türkiye Finans Bankası şubelerinden gerekli evrakların teslimi ile yapılır.

Fibabank’tan Avantajlı İhtiyaç Kredisi

fibabank_ihtiyac_kredisi

fibabank_ihtiyac_kredisi

Avantajlı ihtiyaç kredisi sunana bankalar listesinde ikinci sırayı alan Fibabank 10 bin TL limit teslimli kredisini 12.778 TL geri ödeme seçeneği ile sunar.

Bu kapsamda kredi masraflarının tümü dahil olmak üzere sadece 2.778 TL faiz oranına bağlı ek ödeme gerçekleştirilir. Kredi tutarının geri ödemesi toplam 36 ayda yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? | Rapor Parası Nasıl Alınır? 2020

Avantajlı koşulları taşıyan kredinin her ay için hesaplanan ödeme planı taksiti ise 350 TL olarak belirlenmiştir. Fibabank ihtiyaç kredisine başvuru için bankanın şubelerine ziyaret gerçekleştirmek gerekmektedir.

ING Bank’tan Avantajlı İhtiyaç Kredisi

Güncel tablolara göre en avantajlı ihtiyaç kredisini sunan bankalar arasında üçüncü sıraya yerleşen kurum ise ING Bankası olarak bilinmektedir. Banka, 10 bin TL limitli ihtiyaç kredisini toplamda 12.783 TL geri ödeme seçeneği ile sunar. Bu kapsamda 10 bin TL limit teslimli kredi için 36 aylık taksit ödeme süresi sonunda 2.783 TL ekstra faiz karşılığı ödenir.

Kredi kapsamında en avantajlı kredi ödeme taksiti için maksimum 36 ay vade süresi tanınırken aylık taksitler ise 354 TL olarak talep edilir. Bu avantajlı ihtiyaç kredisine başvurular ise ING Bank şubelerinden evrak teslimi ile kabul edilir.

TEB Banka’sından Avantajlı İhtiyaç Kredisi

En avantajlı ihtiyaç kredisini sunan bankalar listesinde dördüncü sıraya geçen kurum ise TEB Bankası olarak açıklanmıştır. Banka 10 bin TL ihtiyaç kredisini % 1,17 faiz oranı üzerinden toplamda 12.858 TL geri ödenecek şekilde sunar. Bu kapsamda 10 bin TL limit için 2.858 TL ek faiz ödemesi yapılması gerekmektedir.

Kredi için 36 ay vade süresi sunulurken 36 ay boyunca her ay 356 TL gibi düşük ve avantajlı bir taksit miktarı ödenmesi talep edilir. Avantajlı ve acil nakit ihtiyacını karşılamada etkili kredi çeşidine başvurular ise TEB Bankası şubelerinden kabul edilir.

Vakıfbank’tan Avantajlı İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank 10 bin TL ve nakit ihtiyacını karşılayan ihtiyaç kredisini % 1,18 faiz oranı üzerinden 36 ay vade imkanı ile sunar. Bu kredi için 36 ay boyunca her ay 356 TL taksit ödemesi talep edilir. Faiz oranından etkilenen kredinin toplam ödemesi ise 12.886 TL olarak yapılırken 10 bin TL çekim için 2.886 TL ek ödeme yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2020 SGK Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?

Vade süresi ve ödeme taksitlerinin düşüklüğü sebebi ile avantajlı kredi listelerinde beşinci sıraya oturan Vakıfbank ihtiyaç kredisine başvurular ise bankanın şubelerinden gerçekleştirilir.

Aynı oranları kullanarak 356 TL taksitle 10 bin TL kredi veren ve beşinci sırayı Vakıfbank’la paylaşan diğer bankalar ise Halka Bank ve Ziraat Bankası olarak ifade edilirler.

Şekerbank’tan Avantajlı İhtiyaç Kredisi

sekerbank-ihtiyac-kredisi

sekerbank-ihtiyac-kredisi

Şekerbank 10 bin TL ihtiyaç kredisini % 1,29 faiz oranı üzerinden vererek, toplam geriye ödeme seçeneğinde sunduğu 13.171 TL ile en avantajlı ihtiyaç kredisini sunan bankalar listesinin altıncı sırasında yer alır.

Kredi için 36 ay vade kapsamında her ay 364 TL taksit ödemesi talep edilir. Düşük ödeme planı taksiti ile alınana bu krediye başvurular Şekerbank şubelerinden yapılır.

Listenin ilk altı sırası ardından gelen banka kuruluşları ise 10 bin TL kredi alımı için faiz oranlarının etkisi sebebi ile minimum 13,500 TL ‘den başlayan ve 15.000 TL ‘ye kadar yükselen geri ödeme miktarları talep ederler.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Yukarıda bilgisi sunulan avantajlı ihtiyaç kredilerine veya listede yer alamayan her hangi bir bankanın ihtiyaç kredisine başvuru yapılmak isteniyorsa, şube ziyareti öncesi temin edilmesi gereken belgeler şöyledir:

 • TC kimlik kartı veya nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
 • Kişi firma sahibi ise gelir belgesi değil ise maaş bordrosu,
 • Kişinin adına gönderilmiş olan bir adet elektrik, su, doğalgaz veya telefon faturası,
 • İkamet belgesi,

Bu evraklar ile ilgili bankaların şubelerine gidilerek başvuruda bulunması gerekir.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İhtiyaç kredisine başvuru yapmak için yukarıda belirtilen evraklar ile ING, Şekerbank, Vakıf, Ziraat, TEB, Fibabanka, Türkiye Finans gibi avantajlı kredi sunan bankaların şubelerinden kişiye en yakın konumda olanına gidilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  800 Puana Kredi Veren Bankalar 2020

Şubede ‘’kredi departmanı müşteri temsilcileri’’ ile görüşmek üzere numara sırası alınmalıdır. Bu işlem ardından müşteri temsilcileri ile görüşmede avantajlı ihtiyaç kredilerine başvu yapılmak istendiği iletilerek TC kimlik kart, fatura, maaş bordrosu evraklarının tümü teslim edilir.

Temsilci tarafından kişiye iletilecek olan ‘’ihtiyaç kredisi başvuru talep formu’’ üzerinde yer alan boşluklar kimlik ve iletişim bilgileri ile doğru şekilde doldurulduktan sonra imzalanarak teslim edilir.

Bu kapsamda tamamlanan başvuru ardından aynı gün banka kişi ile telefon numarası üzerinden iletişeme geçer. İhtiyaç kredisi için onay verilmesi halinde, en avantajlı kredi ödeme taksiti koşullarına sahip kredi ürünü, şubenin gişe bölümünden teslim edilir.