Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ekonomiv/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
200 Bin TL Konut Kredisinin Faizi Kaç Para Eder? En Uygun Faizli 5 Banka | Ekonomi ve Finans Haberleri
 • BIST 100
  1.441,33
  % 0,95
 • ALTIN (ONS)
  1.830,98
  % 0,90
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  473578,177
  % -2,57
 • ALTIN (TL/GR)
  484,72
  % 0,49
 • ÇEYREK ALTIN
  775,00
  % 0,38
 • CUMHURIYET ALTINI
  3.081,00
  % 0,35

200 Bin TL Konut Kredisinin Faizi Kaç Para Eder? En Uygun Faizli 5 Banka

200 Bin TL Konut Kredisinin Faizi Kaç Para Eder? En Uygun Faizli 5 Banka

Ekonomi ve Finans , 200 Bin Lira Konut Kredisinin Faizi Kaç Para Eder? En Uygun Faizi 5 Banka

20.000 TL konut kredisinin geri ödemesi genel itibarıyla 120 ay vadeli ve yüzde 1.14 faiz oranı şeklinde toplamda 368 bin TL gibi bir rakam olarak tüketicilerin karşısına çıkmaktadır.

Kredi çekmek sureti ile konut sahibi olmayı hayal eden vatandaşlar, konut kredisi faiz oranları hesaplama işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla kredi tutarlarını ve vade sürelerini diledikleri gibi belirlemek şartıyla bu işleme hemen başlayabilirler. Bu adımları takip ettikten sonra hesapla butonu tıklanır ve konut, diğer bir ismi ile ev kredisi hesaplama işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Konut kredisi, bankaların ya da diğer finansal kuruluşların ev ya da diğer konutları satın alma işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla sunmuş oldukları bir kredi türüdür. Uzun vade ile sahip olunabilecek konut kredisi almak istenilen konut açısından uzmanların belirlemiş olduğu değer üzerinden en fazla %80 olacak şekilde bir oranda verilir. Yani kalan diğer tutar açısından elde bulunan bir miktar nakit olması gerekecektir. Bankaların değişik bir şekilde sunmuş olduğu faiz oranları üzerinden genel itibari ile hesaplama sayfası kullanılarak alınabilecek konut kredisinin tahmini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilir.

Konut Değerleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Konut kredisi çekilmek istenildiğinde en uygun olan kredi tutarının belirlenmesi açısından bir uzman aracılığı ile alınmak istenilen konutun ederinin hesaplanması, konut değerleme şeklinde adlandırılır. Bu işlem esnasında yalnızca konutun değeri değil aynı zamanda göz önünde bulundurulan ve teknik durumlarda mevcut konut değerleme, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış uzmanlar aracılığı ile yürütülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2020 Devlet Destekli Evlilik (Çeyiz) Kredisi Nasıl Alınır?

Konut Kredisi İle Alınmış Konutun İpoteğinin Kaldırılması

Konut kredisi ile alınmış olunan konuta ilk etapta güvence açısından ipotek konulabilir. Bu sebeple kredinin baştan sona kadar bitmesinin sonrasında ipotek işlemleri kaldırılmak istenilir. İpoteği kaldırmak amacıyla öncelikli olarak ipotek kaldırma harcı bankaya yatırmak gerekecektir. Banka, direkt bir şekilde tapunun dekontunu gönderip değerlendirmesinin hemen ardından kısa süre içerisinde ipotek kaldırma işlemleri çok sağlıklı bir şekilde yerine getirilir.

Alınacak Konutun Tamamına Kredi Çekilmesi Mümkün Müdür?

Satın alınmak istenilen konut açısından kredi çekilmesi halinde genel itibariyle konutun değerinin en fazla %80 oranı kadar ödeme gerçekleştirilir. Geri kalanı için ise bir peşinat olarak verilmesi gerekecektir. Buna rağmen bankaların ya da konut projelerinin dönem peşinatsız bir şekilde uygulamaları söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda bankaların ya da direkt finansal kuruluşların peşinat miktarı açısından sonmuş oldukları ihtiyaç kredisi ve konut kredisi ile birleştirilmesi mümkündür. Alınacak evin tamamına kredi çekilmesi aslında bu oranın şartlarının yerine getirilmesi karşılığında mümkün olmaktadır.

200 bin lira konut kredisinin faizi kaç para eder? sorusunun cevabı ise genel itibariyle vade olarak belirlenecek süreye göre değişiklik göstermektedir. Çünkü faizin tanımı genel itibari ile anapara x süre x faiz oranının çarpımı ve çıkan sonucun 100’e bölünmesi işlemlerinden oluşmaktadır. Fakat burada vade olarak belirlenecek sürenin 12 ay mı yoksa 24 ay mı yoksa 60 ay mı olarak belirleneceği süreye göre değişiklik göstermektedir.

Konut kredisi çekimini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların özellikle de ekspertiz raporlarında da belirtildiği şekilde görevlinin konutun bulunduğu yer alan ile ilgili ne kadar olduğunu hesaplamaları ve bu belgelerin bankaya ibraz edilmesi sonucunda alınacak konut kredisi miktarının meblağ şeklinde belirtilmesi esastır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aidatı Olmayan Ücretsiz Kredi Kartları 2020

En Uygun Faizli 5 Banka

Şu anda Türkiye’de yasal bir şekilde faaliyet göstermekte olan bankalardan uygun konut kredisi faizi dahilinde kredi kullandıran bankalar genel itibari ile Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası, Deniz Bank başta olmak üzere Özellikle de kefil şartı ile ilgili daha esnek davranan Akbank Türkiye’de şu anda konut kredisi hususunda tüketicilere fazlasıyla yardımcı olmaktadır.

 

Yukarıda ismi zikredilen bankalara bir zat uğrayıp ve konut kredisi alınması ile ilgili talep oluşturulabileceği gibi özellikle de bu bankaların çağrı merkezlerinin aranması ve çağrı merkezi müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmeler neticesinde de aynı şekilde konut kredisi alımı ile ilgili daha kapsamlı bilgiye ulaşmak mümkündür. Diğer bir konut kredisi alımı ile ilgili yöntem ise hiç banka şubesine gitmeye bile gerek duymadan oturulan yerde mobil bankacılık uygulamalarına giriş yapmak sureti ile konut kredisi alımı ile ilgili talep oluşturmak mümkündür.